Izvršni odbor LGD
Izvršni odbor je izvršilni organ društva in vodi njegovo delovanje. Opravlja organizacijska, strokovno-tehnična in administrativna dela. Za svoje delo je odgovoren občnemu zboru.
Jernej Tiran se je rodil leta 1985 v Ljubljani. Leta 2010 je končal študij geografije na ljubljanski Filozofski fakulteti in za diplomsko delo prejel fakultetno Prešernovo nagrado. Leta 2011 je tam vpisal še doktorski študij in postal mladi raziskovalec na Geografskem inštitutu Antona Melika ZRC SAZU. Leta 2015 je uspešno zagovarjal doktorsko disertacijo na temo kakovosti bivalnega okolja v slovenskih mestih. Na inštitutu kot znanstveni sodelavec nadaljuje z raziskovalnim delom, v zadnjem času zlasti na področjih politične geografije in trajnostne mobilnosti. Je velik športni navdušenec: pobliže spremlja smučarske skoke in košarko, ki jo poleg badmintona prakticira tudi rekreativno. Obenem rad uživa v dobri hrani in vinih, planinarjenju, dobri glasbi, zlasti jazzu in slovenski popevki (trenutno poje v vokalni skupini Bird-Land) ter je strasten nabiralec gob. LGD-ju se je pridružil leta 2011: sprva je bil referent za geografske večere, med letoma 2013 in 2018 pa je skrbel za organizacijo kratkih ekskurzij. Od leta 2019 je predsednik društva.
Adam Gabrič je geografijo (sprva skupaj z zgodovino, kasneje pa samostojno) študiral na Oddelku za geografijo Filozofske fakultete v Ljubljani. Že tekom študija se je pobližje spoznal z društvenim delovanjem. V okviru Društva mladih geografov Slovenije je sodeloval pri organizacijah študentskih geografsko-raziskovalnih taborov. Z magistrsko nalogo je študij dokončal leta 2020. Leto kasneje se je zaposlil na Inštitutu za antropološke in prostorske študije ZRC SAZU in se vpisal na doktorski študij na Fakulteti za gradbeništvo in geodezijo. Isto leto se je tudi včlanil v Ljubljansko geografsko društvo, katerega tajnik je postal januarja 2022. V prostem času rad igra nogomet, smuča ali hodi na izlete. Kadar ostane doma, prebere kakšno knjigo ali pogleda kakšen film, med katerimi se pogosto znajdejo stari črno-beli, morda celo nemi filmski klasiki.
Jasna prihaja iz Šmartnega pri Litiji. Leta 2021 je magistrirala na Oddelku za Geografijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani z delom Organizacijski učinki socialnega kapitala pri delovanju organizacij v Upravni enoti Litija. V času študija je bila aktivna članica in tudi članica upravnega odbora v Društvu mladih geografov Slovenije in Klubu litijskih in šmarskih študentov. Od leta 2022 je zaposlena na Oddelku za geografijo kot mlada raziskovalka na področju rekreacije in turizma. V prostem času rada obiskuje hribe, smuča, se potaplja, nadvse pa jo navdušujejo tudi potovanja.
Anja prihaja iz Ribnice na Dolenjskem. Leta 2009 je diplomirala na Odelku za Geografijo na Filozofski fakulteti v Ljubljani na temo obnovljivih virov energije. V času študija je bila aktivna članica Društva mladih geografov in se je med drugim udeležila tudi dveh geografsko raziskovalnih taborov. Tako kot se za pravo geografinjo spodobi, tudi Anja rada potuje v daljne dežele in raziskuje še neobljudene kotičke Slovenije. V prostem času tudi bere knjige, obiskuje hribe, teče, kolesari, se uči nemščino, občasno pa tudi ustvarja na lončarskem vretenu. Od leta 2019 je v društvu referentka za geografske večere.
Marko Senčar Mrdaković prihaja iz Pirana, zdaj že nekaj let živi v Ljubljani. Po končani maturi na Gimnaziji Piran je na Filozofski fakulteti v Ljubljani študiral etnologijo in kulturno antropologijo ter nemcistiko. Med študijem je bil raziskovalno aktiven v tujini – dvakrat je bil na izmenjavi na Univerzi na Dunaju, v okviru zaključnih del na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo pa je raziskoval na Zelenortskih otokih in na Tirolskem v dolini Pitztal. Njegova strast so predvsem terenska raziskovanja, tudi na splošno potovanja, za katera sta ga navdušila starša, ki sta turistična vodnika. Svoj prosti čas rad preživlja v naravi, v hribih in na morju ob branju leposlovja. Od leta 2021 je na Geografskem inštitutu Antona Melika zaposlen kot mladi raziskovalec, zanimajo ga predvsem različni vidiki načinov življenja v mestih in na podeželju. Od leta 2021 deluje v Ljubljanskem geografskem društvu kot referent za ekskurzije.
Lenart Štaut prihaja iz Dola pri Hrastniku. Leta 2021 je magistriral na Oddelku za Geografijo na Filozofski fakulteti Univerze v Ljubljani z delom Analiza kakovosti vode na izbranih vodotokih v Zasavju. Po zaključku drugostopenjskega študija se je zaposlil na Oddelku za geografijo kot kartograf, od leta 2022 pa je zaposlen na Geografskem inštitutu Antona Melika kot mladi raziskovalec, kjer se ukvarja s terasiranimi pokrajinami v Sloveniji. V času študija se je udeležil več geografskih raziskovalnih taborov Društva mladih geografov Slovenije, kjer je bil tudi član upravnega odbora. Od leta 2023 je v LGD nadomestni referent za ekskurzije. V prostem času rad kolesari, plava in se ukvarja z akvaristiko.
Sašo se je rodil leta 1996 v Ljubljani. Po končani gimnaziji se je vpisal na študij geografije na Filozofski fakulteti v Ljubljani. Leta 2021 je z magistrskim delom Konte na Jelovici in Pokljuki dokončal drugostopenjski študij geografije. Po zaključku drugostopenjskega študija se je leta 2022 zaposlil kot asistent za geomorfologijo, klimatogeografijo, geodiverziteto, geoinformatiko in krasoslovje na Oddelku za geografijo FF UL. Od istega leta dalje je tudi referent za potopisna predavanja pri LGD. Doktorski študij nadaljuje na Filozofski fakulteti, kjer se posveča morfogenetski in morfodinamični interpretaciji vrtač. Svoj prosti čas rad preživlja s športanjem, predvsem igranjem košarke.
Miha Klemenčič se je rodil leta 1990 v Ljubljani. Po končani gimnaziji se je vpisal na študij geografije Filozofske fakultete v Ljubljani, kjer je leta 2016 magistral na temo uporabe daljinsko zaznanih podob pri proučevanju mestnega toplotnega otoka v Ljubljani. V času študija je bil član Društva mladih geografov Slovenije in sodeloval pri organizaciji dveh geografskih taborov. Je velik ljubitelj najrazličnejših vrst športa, tako z vidika spremljanja kot ukvarjanja, v prostem času pa svoje misli rad sprošča v naravi. V Ljubljanskem geografskem društvu je od leta 2018 zadolžen za kartografijo in založništvo.
Rok Godec je rojen leta 1978 in prihaja iz Ljubljane. Leta 2005 je diplomiral na Oddelku za geografijo in Oddelku za zgodovino Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani. Leta 2004 se je zaposlil na OŠ Polje v Ljubljani, po odcepitvi OŠ Kašelj pa je začel delati na slednji. Tam poučuje geografijo, zgodovino in turistično vzgojo ter vodi interesno dejavnost digitalna fotografija. Poseben izziv so mu nadarjeni učenci, ki jih je potrebno motivirati, da dosežejo več. V prostem času se rad ukvarja s fotografijo. Je član fotografskega društva Janez Puhar iz Kranja in deluje v izvršnem odboru Fotografske zveze Slovenije kot referent za delo z mladimi. V zadnjih letih je prejel že več kot 100 nagrad na domačih in mednarodnih fotografskih salonih. Fotografijo v zadnjem času uspešno združuje z novim hobijem - geocachingom.